Temat: OKS Sokół Ostróda w sezonie 2006/2007
" />Witam wszystkich kibiców piłki kopanej z Ostródy i okolic. W temacie Sokoła zainteresowanie niewielkie a szkoda, gdyż jest o czym pisać. Niestety wszelakie informacje docierające z obozu Sokołów nie nastrajają optymistycznie Zespół się rozpada i utrzymanie statusu czwartoligowca z obecnej sytuacji to chyba zadanie wystarczająco ambitne dla ostródzkiego klubu. Wszystko wskazuje na to, iż Sokół przystąpi do rozgrywek bardzo osłabiony i jedyne co nam pozostało to liczyć na rozwój talentów naszej młodzieży. W przeciwnym razie obudzimy się z ręką w nocniku i miasto powyżej 30 tys. mieszkańców będzie musiało zadowolić się zespołem występującym w klasie okręgowej Kadra Sokoła to obecnie przede wszystkim grupa starszych piłkarzy oraz młodzi wilcy, w dużej części nie posiadający doświadczenia czwartoligowego.Wobec tego zespół Warmiaka Łukta to przy Sokole wirtuozi futbolu, o sporym doświadczeniu w wyższych ligach. Wypada się zastanowić dlaczego w Łukcie ostródzianie i nie tylko wolą ganiać za piłką (z całym szacunkiem) po wiejskim boisku w klasie okręgowej niż stanowić o sile czwartoligowca z miasta powiatowego. To z pewnością bardzo boli wieloletnich kibiców Sokoła, którzy w liczbie co najwyżej kilkudziesięciu będą zasiadać na stadionie przy 3 maja.
Jedyną formacją ostródzian, która jest w stanie zagrać na odpowiednim poziomie jest defensywa. Pomoc i atak to będzie duży problem. Swego czasu w Ostródzie występował z niewielkim skutkiem Grzesiek Misiura, były stomilowiec, osiągający obecnie sukcesy na poziomie II ligi. Dlaczego gracz o takim potencjale prezentował się dość mizernie? Moim zdaniem kłopoty Sokoła zaczęły się gdy z trenowania zrezygnował Jurek Radziwon. Od tego momentu staczamy się po równi pochyłej a odskoczni w bliższej perspektywie nie widać.
Z pewnością bolączką ostródzkiej piłki jest brak sponsora strategicznego, który chciałby promować się (swoją firmę) poprzez sport. Grupa niewielkich sponsorów to też rozwiązanie ale nigdy nie osiągnie się w ten sposób sukcesu, gdyż każdy z nich będzie dbał o swoje własne interesy. Przykładem do naśladowania może być klub z Królewskiej Woli, który w 6 lat ze statusu zaściankowego klubiku przy udziale sponsora i prezesa w jednej osobie przekształcił się w czołowy klub III grupy III ligi. W Gawinie występuje m.in. wychowanek Sokoła Radek Hołubiec, który jako jedyny ostródzianin (poza Darkiem Jackiewiczem rzecz jasna) znaczy coś jeszcze w tej dyscyplinie.
Źródło: forum.ostrodaonline.pl/viewtopic.php?t=1080


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  Warmiak Łukta 2007
Naruto & Hinata Story